Obóz sportowy nad morzem - Pogorzelica 2023

Karate Kyokushin

Karate Kyokushin jest jedną z kontaktowych odmian karate. Oznacza to, że oprócz podstawowych technik wykonywanych w powietrze, dochodzi do realnej walki z partnerem.

Trenig karate wpływa pozytywnie na wszechstronny rozwój naszego organizmu, zarówno ciała jak i „ducha”, podnosi naszą siłę, wytrzymałość, gibkość, koordynację ruchową a także pewność siebie i koncentrację. Dzięki treningowi, możemy po ciężkim dniu pracy czy szkoły rozładować negatywne emocje. 

Treningi karate w naszym klubie można zacząć trenować od 4 roku życia, nie ma górnej granicy wiekowej, dla osoby, która chciałaby zacząć. Wszystko zależy od chęci i nastawienia ćwiczącego.


Treningi karate dla dzieci prowadzone są w formie zabawowej, stopniowo wprowadzane są podstawowe techniki karate, kata oraz ćwiczenia z partnerem. W późniejszym etapie treningu pojawia się walka, na początku bezkontaktowa, przechodząc do bardziej kontaktowych form. W zależności od stopnia zaawansowania walki na początku odbywają z użyciem ochraniaczy tułowia i kasków, starsi zawodnicy walczą bez użycia ochraniaczy.

Karate to nie tylko trening fizyczny, ale także sztuka i filozofia walki, uczy przede wszystkim dyscypliny, koncentracji i powstrzymywania się od agresji.

Karate Kyokushin to przede wszystkim walka, ale dla osób które nie lubią mocnego kontaktu, jest też możliwość sprawdzenia się w konkurencji kata – są to układy formalne technik prezentowane na zawodach.

Zawodnicy naszego klubu mają możliwość startu w zawodach już od najmłodszych lat. Uczestniczymy w imprezach rangi zarówno wojewódzkiej i ogólnopolskiej, jak również międzynarodowej.

Nasz klub może poszczycić się osiągnięciami na najważniejszych imprezach w Polsce, Europie i na Świecie.


Zapraszamy wszystkich chętnych! 

Stopnie w karate Kyokushin
Scroll to Top